“AzPolitika.info”-nun əldə etdiyi məlumata görə, Prezident Administrasiyasının (PA) sabiq rəhbəri, AMEA-nın hazırkı prezidenti Ramiz Mehdiyev də karantin dövrünü paytaxtdan kənarda, təbiətlə təmasda keçirməyə üstünlük verən vətəndaşlarımızdandır.
Belə ki, 82 yaşlı AMEA prezidentinin karantin günlərini Göyçayın Hüngütlü kəndində keçirdiyi bildirilir. Məlumata görə, həmin kənddə Ramiz Mehdiyevin villası var və bu məkan ətrafdan təcrid olunmaq üçün kifayət qədər uyğundur…
Yeri gəlmişkən qeyd edək ki, aprelin 17-də Ramiz Mehdiyevin 82 yaşı tamam olur. Və belə görünür ki, AMEA prezidenti ad gününü də bu kənddə qeyd edəcək.
Hüngütlüdə sabiq PA rəhbərilə bərabər sabiq Nəqliyyat naziri Ziya Məmmədovun və Göyçayın sabiq icra başçısı Mübariz Ağayevin də villasının olduğu məlumdur. O da məlum olub ki, onlar da karantini həmin kənddəki villalarında keçirirlər.
Çünki adlarını çəkdiyimiz hər iki sabiq məmurun Hüngütlüdə Ramiz Mehdiyevlə birgə vaxt keçirdikləri qeyd olunur. Hətta bildirilir ki, onlar dünən kəndin yaxınlığındakı gölün ətrafında eyni kampaniyada görünüblər. “Sabiqlər”in göldə balıq tutan kənd sakinlərilə görüşdüyü, hal-əhval etdiyi, söhbətləşdiyi də bildirilir.