Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin bir qrup müəllimi rastlaşdıqları qanunsuzluğun həllinə kömək məqsədiylə Azərbaycan Respublikasının prezidenti İlham Əliyevə müraciət ediblər.
Strateq.az Xural.com-a istinadla xəbər verir ki, 17 nəfərin imzaladığı müraiətdə deyilir:
“Möhtərəm Prezident!
1987-ci ildə Nazirlər Kabinetinin 20/396-cı qərarı ilə Universitetin 61 nəfər əməkdaşlarına – Pirallahı rayonunun, Dübəndi bağ massivində hər nəfərə 6 sot olmaqla torpaq sahəsi ayrılmışdır. Bağçılıq-yoldaşlıq təsərrüfatının sədri, mülki-müdafiə fənnini tədris edən İsmayılov Şöhrət Əhməd oğlu təyin edilmişdir. Həmin il bizə ayrılan torpaq sahəsini ala bilmədik.
Müəyyən səbəblərə görə Universiteti tərk edən işçiləri qeydiyyata almadan, siyahıda qalan 27 nəfərin adına yenidən sənəd toplanıb, 2011-ci ildə Torpaq və Xəritəçəkmə Komitəsinə təhvil verildi.
Lakin bizə verilən torpaq sahəsi yenə də əlçatmaz oldu.
Müəyyən oldu ki, 2016-cı ildən başlayaraq bizim seçdiyimiz Bağçılıq-yoldaşlıq təsərrüfatının sədri İsmayılov Şöhrət Əhməd oğlu, keçmiş laborant Əzizova Vahidə Seyfəddin qızı ilə birləşərək 27 nəfər işçinin yerinə 61 nəfərin adını öz xeyrinə dəyişdirərək, qeyri-qanuni yolla bizə verilən torpaqları satmaqla məşğul olmuşlar.
Torpaqlara baş çəkdikdə, aydın oldu ki, torpaq sıralamaları hasara alınmış və bir çox yerlərdə tikinti aparılmışdır.
Biz müəllimlər narazılığımızı aidiyyəti olan dövlət qurumlarına ərizə ilə müraciət etdik:
1. Azərbaycan Respublikası Əmlak Məsələləri Dövlət Komitəsi yanında Daşınmaz Əmlakın Kadastrı və Ünvan Reyestri Xidmətlərinə