Məlumata görə, burada təkcə dispor fəallarına qarşı deyil, həm də Azərbaycanın Ukraynadakı hazırkı səfiri Elmira Axundovaya da qarşı planlar qurulur. Məsələn, belə söhbətlər gəzir ki, səfir Elmira Axundova barəsində kompomat materialların həm Ukrayna, həm də Azərbaycan mətbuatına ötürülməsini də məhz “vurulmuşlar qrupu” təşkil edir… Bütün bu məqamlara növbəti yazılarımızda aydınlıq gətirməyə çalışacağıq.
b_550_325_16777215_00_images_xeber_sekilleri_22iyun2020_gtffgtgfgfffg.JPG
118308288_1492076390987032_6373436091325635175_n.jpg
X.Həqiqətoğlunun kimliyinə diqqət ayırmağımız təsadüfi deyil. Onun fəaliyyətini araşdırarkən daha böyük təəccüb və təəssüf doğuran məqamlara rast gəldik. Əlimizə onun bir neçə fotosu keçdi və şəkildəkilərin kim olduğunu dəqiqləşdirərkən, “ermənilərdi” cavabını aldıq. Əlimizdəki şəkillər Nikolayev şəhərində keçirilmiş tədbirlərin birində çəkilib. Diqqətlə baxın, X.Həqiqətoğlu erməni gənclər təşkilatının fəalları (Birinin adı Artur Baqdasaryandır – red) və erməni rəqs ansamblının üzvləri ilə birgə fotokamera qarşısına keçib. Fotolardan da görünür ki, poz verənlər arasında kifayət qədər isti və səmimi münasibət var.
b_550_325_16777215_00_images_xeber_sekilleri_22iyun2020_118302495_332459411308706_3517785519121394804_n.jpg
b_550_325_16777215_00_images_xeber_sekilleri_22iyun2020_118345550_344149116725832_3786636282106473037_n.jpgb_550_325_16777215_00_images_xeber_sekilleri_22iyun2020_118448675_314918712955792_6972563890858187212_n.jpg
118285444_3494851393880610_6039747683105681048_n.jpg
Əlbəttə, ermənilərin də iştirak etdiyi hansısa tədbirə qatılmaq mümkündür. Amma ermənilərlə isti bir ortamda şəkil çəkdirib, birgə keçirilən dəqiqələri xatirələşdirmək, bax, bunu anlamaqda çətinlik çəkirik. Niyə? Hansı zərurətdən? Bir Azərbaycanlı erməni ilə çiyin-çiyinə dayanıb niyə şəkil çəkdirsin ki? Bir azərbaycanlının erməni ilə qolboyun olması hansı ehtiyacdan irəli gələ bilər axı?.. Azər Xudiyev və Möhsün Aslanov öz adamlarını ermənilərin tədbirinə hansı məqsədlə göndəriblər? Həmin tədbirlərdə hansı söhbətlər aparılıb? “AzTV Ukraina” səhifəsini idarə etmiş, səfirliyimizdə qeyri-rəsmi görəv daşımız bir şəxsin ermənilərin tədbirində düşmənlərimizlə qolboyun olmasının arxasında hansı gizli mətləblər dayanır?
b_550_325_16777215_00_images_xeber_sekilleri_22iyun2020_117961228_224786538959523_3377643591453908174_n.jpg
A.Xudiyev və M.Aslanovun yaxın adamının ermənilərin rəqs ansamblının üzvləri ilə bir sırada dayanıb, sıcaq münasibətlər təsiri bağışlayan pozlar verməsi ilə A.Xudiyevin Ukraynadakı soydaşlarımız barədə bu ölkənin erməni əsilli daxili işlər naziri Arsen Avakova şikayətlər göndərməsi arasında hansı əlaqələr var? Suallar çoxdur və yaxşı olar ki, onlara A.Xudiyevlə M.Aslanov cavab versinlər.
X.Həqiqətoğlunun Azərbaycan Ticarət Evində “Madei in Azerbaijan” brendinin təbliğat işinə cəlb olunması barədə iddialara isə ticarət evinin rəhbərliyi aydınlıq gətirməlidir.
Ermənilərlə hansısa əlaqəsi olan, mehriban münasibətlərin olduğuna açıq işarət edən fotolar şəkdirən bir adamın “Made in Azerbaijan” brendinin təbliğat işinə hansı töhfəsi ola bilər?