Deputat: “Seçkiləri izləmək üçün Azərbaycan Avropa Parlamentinə müraciət etməyib”
14 Mart 2018, 11:06
“Bu günə qədər Azərbaycan tərəfinin müraciət etdiyi beynəlxalq təşkilatların hər biri ölkəmizdə keçirilən istənilən seçkilərdə iştirak ediblər. Lakin Azərbaycan növbədənkənar prezident seçkiləri ilə bağlı Avropa Parlamentinə müraciət etməyib”.
“Report” xəbər verir ki, bunu Azərbaycanın Avronest Parlament Assambleyasdakı (PA) nümayəndə heyətinin rəhbəri, Milli Məclisin Gənclər və idman komitəsinin sədri Fuad Muradov Avropa Parlamentinin Azərbaycanda keçiriləcək prezident seçkilərində müşahidəçi qismində iştirak etməyəcəyi ilə əlaqəli məlumatlara münasibət bildirərkən deyib. Qeyd edək ki, məlumatda bildirilir ki, guya, bu barədə Avropa Parlamentinin demokratiyaya dəstək və seçki koordinasiya qrupunun həmsədrləri Makallister və Makavan bəyanat yayıb.
Fuad Muradov bildirib ki, belə məlumat yayanlar yanlışlığa yol verirlər: “Əgər məsələni dəqiqləşdirmək istəyirlərsə, Avropa Birliyinin Azərbaycandakı nümayəndəliyinə müraciət edə bilərlər. O zaman səhvə yol verdiklərini bir daha anlayacaqlar”.
Xatırladaq ki, Azərbaycanda keçiriləcək prezident seçkilərinə müşahidəçilər qismində ATƏT, Avropa Şurası və digər nüfuzlu beynəlxalq təşkilatlar iştirak edəcəklər.
Azərbaycanda prezident seçkilərin aprelin 11-nə təyin olunub.
62 yaşlı direktordan 11 yaşlı qıza qarşı MƏKTƏBDƏ İYRƏNC ƏMƏL: otağına saldı və dəfələrlə… – Xaçmazda
Xalq artisti qayda pozan sürücüyə görə Yol Polisinə çağırış etdi (FOTOLAR)