Xalq artisti Brilliant Dadaşovanın oğlu Cahad Hacıyevin sosial şəbəkədə “Fairmont Baku” otelində baş verənlərlə bağlı yazdığı zarafatyana fikirlər səs-küyə səbəb olub.
Onun “facebook” hesabında insanlara  “İşverənlər, siz incimisiniz ki, sizi otelə dəvət etməyiblər” – deyə yazması birmənalı qarşılanmayıb. C.Hacıyev milləti təhqir etməkdə ittiham olunub.
Reportyor.info xəbər verir ki, bu haqda danışan Xalq artisti Brilliant Dadaşova oğlunun sözügedən yazısının yumoristik xarakter daşıdığını deyib və qətiyyən milləti təhqir etmədiyini bildirib:
“Millətlə əlaqəsi yoxdur, öz facebook hesabında öz ətrafı ilə zarafat edib. Zarafat edərkən insan düşünməlidir ki, bunu mütləq pis tərəfə yozacaqlar? Xalq düşmənini mənim evimdə axtaranlara Allah kömək olsun. Hər ağır situasiyanı zarafata çevirib gərginliyi azaltmaq üçün insanda yumor hissi olmalıdır.
Mənim uşağımın ora ilə yaxından-uzaqdan əlaqəsi olmadığı halda, sadəcə Bakıda gündəm yaradan xoşagəlməz situasiyanı zarafata çevirmək cəhdinin bu dərəcə sözbazlıq yaratmasını nə adlandıraq bilmirəm. Erməni lobbisi evimizin içində də bizi bir-birimizə düşmən edir. Əslində onları tanıyıb, ifşa etmək siz jurnalistlərin öhdəsinə düşür”.
Sənətçi onun övladına şər atan media orqanlarını məhkəməyə verəcəyini də  açıqlayıb:
“Sosial şəbəkələrdə ailəm haqda yanlış  məlumatlar yayılır. Bəzi saytlar, sosial media nümayəndələri yazırlar ki, mənim oğlumun guya şərab biznesi var, viski satır. Kimsə Eyfel qülləsinin qarşısında şəkil çəkdirirsə, bu o deməkdir ki, onun qülləsi var? Cahad  haçansa bir-iki şəkil çəkdirib, bu onun şərab biznesinin olması demək deyil. Açıq-aydın onun fikirlərini təhrif edirlər,  şər-böhtan atırlar. Məhkəmədə sübut etsinlər ki, haradadır o şərab biznesi, biz də tanıyaq haradadırsa. Bunu sübut edə bilməyəcəklərinə görə bəzi saytlardan təzminat alacağam.
Hazırda vəkilimlə danışıram, onları böhtan atdıqlarına görə məhkəməyə verib, təzminat alacağam.  İkincisi, mənim oğlum, o sözü istehza ilə yazıb. Yenə deyirəm, bir insan çox gərgin situasiyanı yumşaltmaq üçün onu yumora çevirə bilirsə, bu onun intellektinin məhsuludur. Niyə şər-böhtanla məşğulsunuz?! Mən elə hesab edirəm ki, Cahadın aztəminatlı ailələrin övladlarının oxuması üçün, hazırlaşması üçün iki il yarım üzərində işlədiyi layihəni gözü götürməyənlər onun haqqında belə məlumatlar yayırlar. Onun haqqında yanlış imic formalaşdırmaq istəyirlər.
Halbuki Cahad illərlə o proyektin üzərində işləyib və həmin proyekt  tamamilə aztəminatlı ailələrin uşaqlarına yönəlib. Bu layihə üçün öz cibindən külli miqdarda vəsait xərcləyib”.